top of page

NASZE KOMPETENCJE

Wyróżnia nas specjalistyczna wiedza z zakresu GIS, analiz przestrzennych, teledetekcji, modelowania oraz uczenia maszynowego.

 

Tworzymy dobrze współpracujący zespół, który łączy wiedzę
i doświadczenie z różnych obszarów: leśnictwa, ochrony przyrody, geologii,  geodezji i informatyki - stąd nasze kompetencje są unikalne. Odpowiadamy na potrzeby klientów - zarówno tych bardzo świadomych
i wymagających jak i tych, którzy mają tylko luźny pomysł, a my pomagamy go rozwinąć, zdefiniować i zrealizować. Najchętniej podejmujemy nieszablonowe wyzwania, bo działania innowacyjne to nasza pasja.  Realizujemy projekty z poniższych dziedzin: 

UCZENIE MASZYNOWE
I SZTUCZNA INTELIGENCJA

Wiemy, jak wykorzystać te narzędzia w bardzo praktycznych zastosowaniach. Współpracujemy
w tym zakresie z instytucjami naukowymi. Potrafimy wybrać właściwe narzędzie do konkretnego zadania. Modny ostatnio deep learning nie jest jedynym rozwiązaniem, jakie stosujemy. Czasem lepiej sięgnąć po bardziej tradycyjne narzędzia uczenia maszynowego lub zdecydować się na metody statystyczne albo nawet stworzyć własny algorytm.

AdobeStock_445865035.jpeg
AdobeStock_447608968.jpeg

BADANIA I ROZWÓJ

Specjalizujemy się w projektach z zakresu leśnictwa i rolnictwa, w których opracowujemy nowe procesy i narzędzia. Szeroki zakres obejmuje zarządzanie zasobami przyrodniczymi, inwentaryzację i monitoring, nowe metody pomiaru czy modelowanie zjawisk przyrodniczych.  Naszą mocną stroną jest umiejętność wykorzystania narzędzi typu big data, pakietów statystycznych,  uczenia maszynowego czy też autorskich algorytmów przetwarzania w odniesieniu do skomplikowanych i trudnych do sformalizowania danych przyrodniczych.

SYSTEMY INFORMACJI PRZESTRZENNEJ (GIS)

Większość naszych systemów bazuje na GIS. Technologia ta umożliwia lokalizowanie obiektów w przestrzeni, a wiele osób nawet nie wie, że jej używa. My opanowaliśmy GIS do perfekcji!

AdobeStock_449658340.jpeg

TELEDETEKCJA, PRZETWARZANIE CHMUR PUNKTÓW I ANALIZY OBRAZÓW

Postęp techniczny sprawia, że aktualne dane skanowania laserowego lotniczego czy naziemnego, jak też zobrazowania satelitarne, lotnicze czy dronowe są dostępne dla coraz szerszej grupy odbiorców. Wąskim gardłem jest ciągle umiejętność i możliwość zarządzania tymi danymi, ich analizy i przetwarzania. Mamy w tym obszarze wieloletnie doświadczenie. Tworzymy narzędzia automatyzujące proces przetwarzania od surowej chmury punktów czy zdjęcia satelitarnego po wynikowe zestawy parametrów charakteryzujących dany obiekt czy obszar.

BUDOWA DUŻYCH I ZŁOŻONYCH SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH

Mamy zespoły doświadczonych analityków, projektantów i programistów pracujących w różnych technologiach. Bardzo często wykonujemy zlecenia w trybie „projektuj i buduj”, rozpoczynając od wstępnej analizy potrzeb, a kończąc na wdrożeniu gotowego systemu. Nasze zespoły projektowe pracują w trybie tzw. zwinnej metodyki pracy (agile development)  pozwalającej na lepsze zrozumienie potrzeb klienta.

serwer w lesie.jpg
bottom of page