top of page

Taxus IT u żubrów

Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w ważnym wydarzeniu - w Pikniku z Żubrami towarzyszącemu otwarciu Zagrody Pokazowej Żubra w Kopnej Górze. Impreza połączona była z obchodami 100-lecia Lasów Państwowych.

Piękna pogoda, choć wietrzna, wyciągnęła ludzi z domów na to niezwykle ważne wydarzenie. Żubr europejski jest gatunkiem chronionym, a jego liczebność w całej Polsce wynosi 2820 osobników (stan na koniec 2023). Zagrody pokazowe czy ogrody zoologiczne stanowią rezerwuar tych zwierząt, którym przeszłość mocno dała w kość. Jeszcze 100 lat temu na świecie pozostały jedynie 54 żubry, z czego zaledwie kilkanaście przysłużyło się do odbudowy stojącej na krawędzi zagłady populacji. Kolejna zagroda pokazowa to dodatkowe zabezpieczenie przyszłości gatunku.

Taxus IT u żubrów był nie bez powodu. Liczni odwiedzający, poza spacerami z przewodnikami i mnóstwem atrakcji zorganizowanych przez Nadleśnictwo Supraśl, mogli wpaść na stoisko Taxus IT, by porozmawiać o technologii i o naszych produktach przeznaczonych dla leśnictwa, rolnictwa i ochrony przyrody. Grzesiek Hurko zaprezentował m.in. działanie systemu Sat-Monitor, innowacyjnego narzędzia umożliwiającego zdiagnozowanie zagrożenia kondycji drzewostanu. Sat-Monitor to kompletny system informatyczny przeznaczony do pracy z zobrazowaniami satelitarnymi oraz pozyskanymi z dronów. Odwiedzający mogli także zobaczyć, co potrafi nasz autorski odbiornik GNSS, TX1, a także porozmawiać na temat aplikacji mLas, Dendroskop, tMap i innych rozwiązań, które mamy w ofercie naszej firmy. Cieszymy się, że mieliśmy okazję być częścią tego wydarzenia i dziękujemy Nadleśnictwu Supraśl za gościnę :)

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page