top of page

Szkolenie w ZSL Zagnańsk


W dniach 18-20.06.2021 mieliśmy przyjemność przeprowadzić szkolenie dla młodych leśników z Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku. Wspólnie z Panem Sławomirem Szostkiem zrealizowaliśmy materiał dydaktyczny w ramach projektu unijnego "Laboratoria IT dla Leśnika. Technik Leśnik na miarę potrzeb rynku pracy”.


Na zajęciach uczniowie nauczyli się jak korzystać z oprogramowania QGIS, z uwzględnieniem potrzeb współczesnego leśnictwa. Poruszyliśmy tematy związane z Leśną Mapą Numeryczną, a za pomocą wtyczki mLas Inżynier - sprawnie opracowaliśmy dane :) Ostatni dzień szkoleniowy poświeciliśmy na zapoznanie się z aplikacją mLas Inżynier - dzięki czemu uczniowie już wiedzą jak korzystać z oprogramowania, szybko odnaleźć konkretny adres leśny lub sprawdzić opis taksacyjny :)


Dzięki zajęciom terenowym - problemem nie będzie też wykonywanie pomiarów i weryfikowanie opisów taksacyjnych. Uczestnictwo w zajęciach zwiększyło kompetencje z zakresu IT wśród uczniów, co niewątpliwie wpłynie pozytywnie na atrakcyjność ich kandydatur na rynku pracy.

ความคิดเห็น


bottom of page