top of page

Fotorelacja ze szkolenia dla Biebrzańskiego Parku Narodowego

Od roku 2020 TAXUS IT uczestniczy we wdrożeniu systemu wspomagającego zarządzanie zadaniami ochronnymi w Biebrzańskim Parku Narodowym. Wdrożenie systemu jest jednym z elementów tworzenia Planu Ochrony Biebrzańskiego Parku Narodowego. W tym roku całość wdrożenia zostanie zakończona (więcej o systemie tutaj).

Taxus IT wspiera Biebrzański Park Narodowy w zakresie wdrażania systemu.


W pięknej, jesiennej scenerii ponownie spotkaliśmy się z pracownikami Parku, by porozmawiać o oprogramowaniu przeznaczonym do pracy w tej specyficznej branży, jaką jest ochrona przyrody. W zakres szkolenia wchodziło zapoznanie uczestników z ParkInfo, WebGIS oraz aplikacją mLas. W szkoleniu wzięło udział niemal 50 pracowników Parku.

Szkolenie przeprowadziło 8 specjalistów z Taxus IT. Co niezwykle ważne, programiści mieli okazję zobaczyć, co dzieje się z ich pracą już na "żywym organizmie". Narzędzia informatyczne, które były na tapecie, to przede wszystkim aplikacja ParkInfo - czyli tworzenie użytkowników, logowanie, uprawnienia, słowniki, raporty i moduł obrotu drewnem oraz planowania i wykonania zadań ochronnych czy moduł wykazów dla planów. Następnie popracowaliśmy w aplikacji System GIS Biebrzańskiego Parku Narodowego w zakresie narzędzi mapowych, map i warstw, tabeli atrybutów, edycji warstw itp. Wisienką na torcie była aplikacja mobilna mLas 8, którą można było przetestować w terenie.Comments


bottom of page